Zahájení projektu "Už jsem čtenář"

28.01.2014 10:24

Již po čtvrté se společně s dětmi z prvních tříd zapojujeme do projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, který vyhlašuje SKIP ČR na podporu čtenářské gramotnosti. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Poprvé do knihovny přišly obě třídy prvňáčků současně, povídali jsme si o samotném projektu, jak se stát registrovaným čtenářem knihovny a také o tom, které knížky už by samostatně mohly děti přečíst. Mnozí prvňáčci se hlásili, že už svoji první knížku přečetli. Za odměnu jsem jim já četla příběh Franka Weniga O Školníčkovi. Děti potom hledaly 10 rozdílů a nesmělo chybět závěrečné prohlížení knížek, na které se většina z nich těšívala již loni, kdy do knihovny chodily se školkou.

Odměnou za úspěšné absolvování projektu by pro děti měla být původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2013/2014 je to kniha spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivka – Abeceda. Tak nám držte pěsti, abychom byli opět úspěšní.