Vítejte na internetových stránkách Vaší knihovny!

25.03.2013 12:38

Významnou a velkou novinkou v knihovně je spuštění on-line katalogu, na kterém pracuji téměř dva roky. Pro každou knihu, která se Vám po zadání dotazu zobrazí, jsem v 9 tabulkách musela vyplnit kolem 30 políček, to uvádím jen pro představu, proč se této práci věnuji tak dlouho. Seznam knihovny ještě zdaleka není úplný, ale v databázi je zatím uloženo přes 6 300 knih a z takové nabídky se jistě dá vybírat.
A jak si vše prohlédnete z pohodlí domova? Na úvodní stránce najdete zelenou tabulku on-line katalog. Do okénka pod nápisem Zadejte výraz pro hledání napíšete požadované slovo, potvrdíte hledat a již se Vám budou načítat knihy. Nebo můžete jít na titulní stránce vlevo přímo do On-line katalogu a vyhledávat buď autora nebo název knihy. Také lze vyhledávat podle tématu, kdy např. hledáte pohádky, cestopisy, detektivky, životopisy, sci-fi, romány pro ženy…. nebo jen určitá slova jako psi, děti, školy, láska, napětí, pátrání…. Po stisknutí políčka hledej se výsledek hledání zobrazí v tabulce, ze které si potom můžete vybrat a u novějších titulů i prohlédnout obal knihy a také stručný obsah-anotaci. Pokud budete s vyhledáváním potřebovat poradit, ráda tak v knihovně učiním. Než bude celý výpůjční systém plně automatizovaný a budete si moci knihy rezervovat po internetu pomocí svého čtenářského konta, uplyne ještě spousta vody, ale doufám, že časem se i k této věci ke spokojenosti nás všech dopracujeme.