Říjen v knihovně

20.10.2016 09:48

První setkání s třídou Motýlků

Se začátkem nového školního roku započala opět naše pravidelná měsíční setkávání s předškolními dětmi z mateřské školy. Poprvé se děti seznámily s knihovnou, vše si důkladně prohlédly, osahaly, potěžkaly největší i nejmenší knihy a hlavně jsme si povídali o správném chování. Pomocnicí nám byla úplně nová knížka Lenky Rožnovské Skřítci školkovníčci se skřítky Krasotinkou, Kutílkem a Ufňukánkem. Některá děvčátka jsem v příběhu o malých parádnicích úplně poznávala. A co by to bylo za návštěvu knihovny, kdyby si na závěr besedy nemohl každý prohlédnout nějaké knížky. A o tom, že je v knihovně stále co prohlížet, svědčil plný stůl vrácených knížek.

Beseda v chráněném bydlení

Při podzimní besedě v chráněném bydlení jsme se věnovali českému spisovali, básníku a vydavateli Eduardu Martinovi (vlastním jménem Martin Petiška). Vybrala jsem aktuální ukázku z knížky Babičky jsou nejmoudřejší nazvanou Volby. Po volné diskuzi na toto téma jsme si ještě společně vychutnali milý příběh Světlo babiček a všichni už se těšíme na předvánoční setkání.