První setkání s prvňáčky

20.12.2018 08:01

Tak jak tomu bylo již několik předchozích let, tak i letos, jsem po dohodě s oběma učitelkami přihlásila prvňáčky do projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. SKIP ČR vyhlásil jedenáctý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti dětí a na samém konci školního roku by měl každý prvňáček, po splnění nezbytných úkolů, dostat knížku Kde se nosí krky.

Na první návštěvě knihovny se děti seznámily s prostorami knihovny, vysvětlili jsme si jak se z každého může stát registrovaný čtenář, jak se knížky půjčují domů a dále již pokračovalo povídání o adventu, o přípravách na Vánoce a těšení se na Ježíška, o štědrovečerních tradicích. Také prvňáčkům jsem četla pohádku Skořápky mají pravdu a na závěr si každý mohl chviličku prohlédnout knížku.