Pasování na čtenáře

16.06.2023 15:10

8. června přišly do knihovny děti z prvních tříd a úryvek z knížky Co víme o rytířích navodil tu pravou rytířskou atmosféru. Povídali jsme si, co všechno musel dříve mladík splnit, aby se stal panošem a potom rytířem. Nejdřív musel vstoupit jako páže do služeb hradní paní, kde se učil číst, psát, počítat, ale také dobrým mravům. To všechno již děti ve škole zvládají, celé pololetí plnily v knihovně úkoly, předvedly jak umí číst, a tak nic nebránilo tomu, aby byl každý z nich pasován na rytíře písmenek a slov. U stolečku s nejvzácnějšími knížkami o Olešnici předal vlastnoručně přepsaný čtenářský slib a dostal diplom, sladkou odměnu a knížku Křeček v letu. Sponzorem jinde neprodejné publikace bylo město Olešnice. Děkujeme!