Návštěva z estonského města Kilingi-Nõmme

03.09.2012 09:48

Město Olešnice v rámci projektu „I JÁ JSEM MLADÝM A AKTIVNÍM EVROPANEM" uspořádalo v červenci poznávací zájezd mladých lidí z našeho regionu do estonského města Kilingi-Nõmme, které má asi 2200 obyvatel. Ve městě je poliklinika, mateřská školka, základní škola s gymnáziem a hudební škola. Hojně využívána je budova kulturního klubu - Kilingi-Nõmme klubi, sportovní středisko a městská knihovna -Kilingi-Nõmme raamatukogu.

V srpnu, kdy přijeli poznat náš region zástupci z Estonska, projevili někteří zájem o návštěvu naší knihovny. 13. srpna v odpoledních hodinách přišla do knihovny skupinka vedená estonskou knihovnicí paní Tiinou Kuum. Naše knihovna se jim líbila, pozitivně ohodnotili barevné rozlišení dětské literatury. Dále se zajímali o řazení knih v knihovně – zda máme knihy od českých autorů zvlášť, zda máme internetové stránky a elektronický katalog, kolik chodí do knihovny dětí… a i když jsme se domlouvali lámanou ruštinou, podstatné jsme si porozuměli.