Nadílka pro zvířátka

30.01.2017 10:07

17. ledna přišly do knihovny děti ze třídy Motýlků a naše beseda začala netradičně, když jsem dětmi trošku zpovídala, jestli jim doma někdo čte, kdy čtou a co čtou. Děti dostaly pro domácí čtení Čtenářské deníčky, které jsou inspirované projektem Celé Česko čte dětem – čtěme dětem 20 minut každý den a také Škola naruby. Zde jsou oslovovány nejen děti, ale hlavně jejich rodiče, sourozenci, prarodiče nebo jiní dospělí, kteří mají smysl pro humor a jsou ochotni věnovat dětem svůj čas. V době, kdy dětské zábavě kraluje svět počítačů a televize, mohou doma objevit jinou zábavu – číst svým dětem. Děti potom čtení dospěláků ohodnotí smajlíky a vyplněné deníčky donesou v březnu do knihovny, kde bude probíhat jejich hodnocení a hlavně povídání o tom, jak vše probíhalo.

Dále jsem si povídali o tom, jak přečkávají letošní zimu zvířátka v lese. Milý příběh Nadílka pro zvířátka z knížky Pohádky pod stromeček ještě více atmosféru navodil a děti potom malovaly krmelec a vše, co mohou zvířátkám do lesa nosit.